Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
Meie visioon ja teenused Säästlikus igapäevaelus Säästev Areng Innovatsioon Ettevõtte Ainulaadsuse Masin
 

Wattson ja Holmes vähendavad Sinu elektrikulusid kuni 20%

Mida kujutab endast seade Wattson?
Wattson on innovaatiline ja kasulik seade, mis võimaldab selle kasutajal hoida kokku kulutusi elektrienergiale ning harjutada keskkonnasäästlikku tarbimiskäitumist. Wattson mõõdab ja kaardistab kodu või kontori elektritarbimise ning näitab oma ekraanil reaalajas tarbitavat elektrihulka wattides, kroonides kui ka värvitoonides. Üks oluline tasuta lisaboonus Wattsoni juures on loomulikult tema paarimees Holmes. Holmes on tarkvara mille abil Saad vaadata oma elektritarbimist graafikute näol visuaalselt, vt http://wattsonholmes.eu/. See stiilne ja vajalik elektrikasutust mõõtev ja kaardistav lahendus on uudne ja pidevalt suureneva nõudlusega toode, seda eriti just ajal, millal optimeeritakse igasuguseid püsikulusid.

Milleks on see vajalik?
Wattson ja Holmes on vajalikud mitmel põhjusel. Esiteks aitab Wattson vähendada Sinu majapidamise või kontori elektrikulusid. Sellel sügisel avaldatud uuringu tulemused näitavad, et Inglismaal Wattsoni ja Holmesi kasutamisel saavutatav elektrikulude sääst oli keskmiselt 19%, kuid raporteeriti ka kõrgemaid protsente. Lisaks saab Wattsoniga avastada elektrivargusi, elektriseadmete nn fantoomtarbimisi ja sisseununenud garaažituld, elektriradiaatorit ja veepumpa.

Kus Wattsonit eelkõige on soovitav kasutada?
Wattsonit saab kasutada nii majapidamises kui kontoris. Kuna Wattsoni mõõtepiirkond on kuni 50 amprit ühe faasi kohta, siis saab seda kasutada ka üsnagi suurte võimsuste kaardistamiseks. Näiteks ma tean, et seda on tellitud ja paigaldatud ühe Eesti ülikooli arvutipargi elektritarbimise kaardistamiseks, mille tulemusena otsustati öiseks ajaks ja nädalavahetusteks hakata arvuteid välja lülitama ning niimoodi hoiti kokku tuhandeid kroone aastas. Seadmega saab seega kaardistada kolme faasi korraga. Väga levinud on aga Wattson ja Holmes just keskkonnateadlikes või selleks pürgivates majapidamistes ja kontorites.

Kui keeruline ja kallis see kasutamine on?
Wattsoni paigaldamise ja kasutamisega saab hakkama igaüks. Seade koosneb kolmest füüsilisest osast ja ühest tarkvarajupist Holmes. Ühtegi elektriühendust teha pole vaja kuna andur paigaldatakse ümber elektrijuhtme nagu kaheosaline klamber. Andur ja saatja asuvad elektrikilbis, Wattson ise võib aga asuda ükskõik kus Sinu majapidamises või kontoris, kuna Wattson saab oma info juhtmevabalt. Wattsoni kasutamise püsikulud piirduvad saatja patareide vahetamisega paar korda aastas. Rohkem infot meie veebilehel http://wattsonholmes.eu/


Rando Pikner, TTÜ energiatehnika doktorant

 

 

 

 

 


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it