Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
Meie visioon ja teenused Säästlikus igapäevaelus Säästev Areng Innovatsioon Ettevõtte Ainulaadsuse Masin
 

Uudistevoog

Arhiiv:  2012  2011  2010  2009  
Eesti korteriühistud kavandavad koostööd Norra kolleegidega28.03.2011

Eesti Korteriühistute Liit ja Norra Korteriühistute Liit on seadnud ühiseks eesmärgiks aidata oma tegevusega kaasa energiatõhususe saavutamisele elamutes ning elamusektori jätkusuutlikkusele. Märtsikuus Oslos toimunud kohtumisel arutasid Eesti Korteriühistute Liidu välissuhete ja projektide juht Anu Sarnet ning Norra Korteriühistute Liidu uuringute ja konsultatsiooniosakonna direktor Terje Halvorsen edasisi samme kahe organisatsiooni vahelise koostöö tihendamisel. Korteriühistute liitude esindajate kohtumine Oslos leidis aset Vabaühenduste Fondist toetust saanud organisatsioonide esindajatele korraldatud õppereisi raames Vabaühenduste Fondi toetusel, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein Avatud Eesti Fondi vahendusel.

Ainult 28% korterelamutest on teinud energiaauditi08.03.2011

KredExi tellimusel läbi viidud korterelamute renoveerimisuuringu tulemustest selgub, et vaid veidi rohkem kui neljandikus (28%) korterelamutes on tehtud läbimõeldud renoveerimise aluseks vajalik energiaaudit. KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul peaksid korteriühistud enne renoveerimistöödega alustamist kindlasti laskma hoonele teha energiaauditi.

Korteriühistud peavad sertifitseerimist vajalikuks02.03.2011

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) viis oma liikmete seas läbi küsitluse, milles palus hinnata korteriühistute sertifitseerimist. Enamik vastanutest pidas sertifitseerimist oluliseks ja tingimusi täidetavateks.

2010. aastal tehti KredExi renoveerimislaenuga korda 135 korterelamut14.02.2011

2010. aastal väljastasid pangad 135 KredExi korterelamu soodusintressiga renoveerimislaenu kogusummas 178 miljonit krooni ehk 11,4 miljonit eurot. Keskmine laenusumma oli 1,3 miljonit krooni ehk 84 tuhat eurot, keskmine maja suurus 2 552 m² ning teostatavate rekonstrueerimistöödega saavutatav keskmine energiasääst on 33,2%. Pooled lepingutest on sõlmitud Tallinnas asuvate korterelamute rekonstrueerimiseks ning peamiselt teostatakse laenu abil korterelamute fassaadide ja katuse soojustamist ning küttesüsteemide renoveerimist. KredExi pikaajalist soodusintressiga renoveerimislaenu saab taotleda SEB Pangast ja Swedbankist.

Toimub Tallinna Energiamajanduse Päev14.02.2011

Laupäeval, 19. veebruaril kell 10.00 – 16.00 toimub Tallinna Lauluväljaku ruumes Tallinna Energiamajanduse Päev, mille eesmärk on teadvustada energiakasutusega seonduvaid küsimusi ja juhtida tähelepanu energiaressursi senisest efektiivsemale kasutamisele.

Korteriühistud: riigi rahaline tugi on maja renoveerimisel hädavajalik02.02.2011

Eesti Korteriühistute Liidu juhi Urmas Mardi sõnul on Kredexi toetus kortermajade renoveerimist plaanivatele ühistutele hädavajalik. "On äärmiselt tervitatav, et tänu Eesti CO2 kvootide müügist saadud vahenditele eraldatakse taas Kredexi kaudu korteriühistutele otsetoetusi renoveerimistöödeks. Alates 2010.aasta septembrist saavad korteriühistud või -ühisused taotleda KredExist kuni 35% ulatuses korterelamute rekonstrueerimistoetust, millele lisaks saab kasutada korterelamu soodusintressiga renoveerimislaenu," märkis ta.

Korteriühistud: lumisel talvel kimbutab rahanappus26.01.2011

Pidev lumesadu sunnib korteriühistuid tegema täiendavaid kulutusi lumerookimisele ja - väljaveole, katuste puhastamisele ning kõnniteede korrashoiule.

Kuidas peaks korteriühistu võlgnikuga käituma?23.01.2011

Korteriühistute kasvav mure võlgnike pärast sunnib küsima, kuidas veenda maksedistsipliinist möödahiilijaid kohustusi täitma. Elutähtsate teenuste väljalülitamist ei taha seadus lubada, ometi on just see olnud võlgnike suhtes kõige tulemuslikum meede.

Vesi on tervisele kasulik - seadmetele hävitav 13.01.2011

Nii kortermajade kui ka eramute elanikud on sageli kimpus problee¬miga, et hoone torustikus kipub vett väheks jääma, eriti just hommi¬kuti, kui paljud ennast korraga pesta tahavad. Või siis tuleb kraanist kuuma vee saamiseks vett pikalt oodata.

Tallinnas võetakse vastu toetuste taotlusi hoovide korrastamiseks03.01.2011

Alates tänasest võetakse vastu toetuste taotlusi hoovide korrastamiseks.
Algaval aastal on korteriühistutel taas võimalik taotleda linnalt toetust õuealade heakorrastamiseks, 2011. aasta linnaeelarves on selleks eraldatud 10 miljonit krooni. Taotlusi võetakse vastu alates 3. jaanuarist 2011 ja taotluste esitamise lõpptähtaeg 14. märts 2011.


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it