Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Energiasäästuks omavalitsustele üle 90 miljoni krooni12.04.2010

Majandusministeeriumi ning Kliima- ja Energiaagentuuri (KENA) koostöös on välja töötatud kohalike omavalitsuste hoonete energiasäästlikuks renoveerimise ja ehitamise toetusskeemid. Toetuse saamiseks kuulutati välja avalik konkurss, kus saavad osaleda kohalikud omavalitsused.

Eesti-Úveitsi koostööprogrammi raames toetatakse avalikku teenust pakkuva hoone projekti, mis pole veel EL-i või teistest allikatest toetust saanud. Toetuse määr on kuni 85 protsenti projekteerimise ja ehitamise kuludest.

Sobivateks objektideks on lasteaiad, hooldekodud, rehabilitatsioonikodud ja –keskused, rahvamajad, kultuurimajad ja –keskused, sotsiaalmajad, kohalike avalike teenuste keskused. Kokku toetatakse selle koostööprogrammi kaudu Eesti kohalikke omavalitsusi 83,5 miljoni krooniga.

Teise programmi raames saavad kandideerida kõik KOIT-kava raames EL-i toetuse saanud objektid, kes vajavad lisainvesteeringut saavutamaks madala energiakasutusega hoone tingimused. Selles programmis toetatakse kohalikku omavalitsust selle võrra, kui palju nende KOIT objekt kallineb võrreldes esialgselt ettenähtuga, kui objekt ümber teha madala energiakasutusega hoone standarditele vastavaks. Selle programmi eelarve on 10 miljonit krooni ja maksimaalne toetus ühe projekti kohta kaks miljonit krooni.

„Oluline on, et kohalikud omavalitsused kiiresti reageeriks, kasutaks meie ehitusturu madalseisust tulenevat hinnaeelist ja annaks läbi nende programmide ka inimestele tööd,“ ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts reedesel pressikonverentsil.


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it