Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Algas konkurss "Tervislik ja säästlik kodu"01.04.2010

31. märtsil osales minister Juhan Parts Swedbanki pressikonverentsil, kus tutvustati konkurssi „Tervislik ja säästlik kodu“

Konkursil valitakse rekonstrueerimiseks Tallinnas asuv 5-kordne kuni 5 trepikojaga tüüpiline korterelamu. KredExi ja Swedbanki panusena pakutakse näidiselamule renoveerimislaenu intress iga 1%, mille üheks eesmärgiks on julgustada elamuid ette võtma kompleksset rekonstrueerimist, mis võimaldab elanikel kujundada energiasäästlikke tarbimisharjumusi koos tervisliku sisekliimaga.

On väga tervitatav, et lisaks energiasäästule on seatud kriteeriumiks ka kvaliteetse sisekliima saavutamise nõue. Mõlema eesmärgi täitmine nõuab projektiga liitunud partneritelt põhjalikult läbitöötatud lahendusi, innovatiivseid ja praktikas läbiproovimata meetodeid.

MKM panustab projekti nii rahaliselt kui ka teadmistepõhiselt läbi KredExi ning Energia- ja Kliimaagentuuri , kes on projekti suurtoetajad. Ettevõtmise patrooniks on majandus- ja Kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Projekti on kaasatud suuremate partneritena: Swedbank, KredEx, Energia- ja Kliimaagetuur, TTÜ, Tallinna Linnavalitus, Eesti Energia, MKM, lisaks ka hulgaliselt projekti toetajaid nagu Eesti Korteriühistute Liit , Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Tervisekaitseamet jt.
Allikas: mkm.ee


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it