Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Lume tõttu sissekukkunud katust kindlustus ei hüvita 11.01.2010

 Kindlustusseltside liit soovitab majaomanikel ja -haldajatel lükata katustelt ära üleliigne lumi, sest kindlustus reeglina ei hüvita lume raskuse all sissekukkunud katuste taastamist.
Eesti Kindlustusseltside Liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul hakkab viimaseid nädalaid kestnud lumesadu proovile panema majakatuste tugevusvaru. Kõige rohkem mõjutavad ekstreemsed lumeolud kergeid lame- või väikese kaldega katuseid ning seda eriti suurte katusepindadega hoonete puhul.

«Soovitame majaomanikel ja -haldajatel üleliigne lumi katustelt ära lükata, sest aegamisi muutub lumi raskemaks ning katuste sissekukkumise oht suureneb. Lume raskuse all sissekukkunud katust nagu ka sellest tingitud kahjustusi hoonele ja selles olevale varale kodu- ja varakindlustuse raames reeglina ei hüvitata,» ütles Piirsalu.

Tema selgituse järgi on kindlustuse üks peamisi põhimõtteid, et kahju põhjustanud sündmus peab olema ootamatu ja ettenägematu.

«Kui lumekiht katusel nädalate kaupa pakseneb, siis ei ole enam kindlasti tegu ettenägematu ja ootamatu juhtumiga, kui katus või sarikad rekordilise paksusega lumekihi all purunevad,» märkis ta.

Piirsalu lisas, et katuse sissekukkumise otsesest varalisest kahjust võivad tegelikult oluliselt suuremaks osutuda sellega kaasnevad rahalised kahjud hoones või territooriumil viibinud isikutele ja nende varale, näiteks ravikulud, saamata jäänud tulu ja kahju pargitud sõidukitele.

«Kõik see tuleb samuti hoone omanikul hüvitada. Mõningatel juhtudel võib siin abi olla eelnevalt sõlmitud vastutuskindlustusest, aga puhtalt hooletusest põhjustatud kahjusid ei pruugi alati kompenseerida ka vastutuskindlustus. Nii et parem karta kui kahetseda,» lausus ta.

Lumest tingitud katuste võimaliku ülekoormuse eest hoiatas hiljuti ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kes Eestis ehitusvaldkonda koordineerib. Ministeeriumide andmetel olid lume tõttu viimati suuremad varingud 1985. aastal, mil kukkus sisse sadu hoonete katuseid.
Allikas: e24.ee


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it