Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Süsteemküte: klienti petetakse küttesüsteemi müügil30.11.2009

Süsteemküte tegevjuht Uku Loide ütles, et tihti pakutakse müügimeeste poolt kliendile väiksema võimsusega soojuspump, mistõttu kliendil on hiljem elektriarved kordi suuremad.

Ta märkis, et kui majas on vesiküttesüsteem olemas, siis on valida, kas maasoojuspumba või õhk/vesisoojuspumba vahel. Loide ütles, et ta isiklikult soovitab just viimast varianti, kuna sel on piiramatu kasutusvõimalus ning lihtne paigaldus.

Loide sõnul on kõige suuremaks veaks see, kui ostetakse liiga väikese võimsusega soojuspump. Tulemuseks on see, et pump kulutab oluliselt rohkem elektrit ning seega on küttekulud hiljem väga suured. „Müügimehed petavad kliente sellega,“ hoiatas ta.

Ta tõi oma praktikast näite, kus 200 ruutmeetrise maja puhul kulus liiga väikese võimsusega soojuspumba puhul 3500 krooni elektri peale, ent samas kuus ning sama suure maja puhul, kus oli õige soojuspump, kulus vaid 1500 krooni.

Õhk/vesi soojuspumbad on sobilikud kasutamiseks kõikjal, kuna neil puudub praktiliselt võimsuspiirang, mistõttu on nende kasutamine efektiivne nii eramutes kui ka väga suurtes ühiskondlikes hoonetes: korter elamud, koolid, hotellid, haiglad. Ujulates basseini vee soojendamisel on seda liiki soojuspumbad pea asendamatud.

Maasoojuspumbad on Eesti kliimas kõige stabiilsemaks ja ökonoomsemaks kütteallikaks. Ainsaks murelapseks on maakontuur, mille paigaldamiseks tihtipeale ei ole küllaldselt maad või siis osutub maapind kontuuri paigaldamiseks kõlbmatuks. On teada ,et traditsioonilise maakontuuri puhul on vajalik 1m2 kütmiseks paigaldada 2,7 jm 40 mm läbimüüduga plasttoru, mis omakorda haarab paigaldamisel enda alla 3, 6 m2 maapinda . Seoses ülaltooduga on soojuspumpade tootjad otsinud uudseid lahendeid, mille puhul oleks maakontuuri pinnahaare tunduvalt väiksem.
Allikas: ehitusuudised.ee
 


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it