Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
KredEx toetab korterelamute ehitusprojekte 50 000 krooniga14.10.2009

Korterelamute energiaauditi soovitusi järgiva ehitusprojekti koostamise toetuse maksimummäär tõusis 50 000 kroonini ühe korterelamu kohta.
Toetuse finantseerimise maksimaalne määr on kuni 50 protsenti abikõlblikest kuludest ja omafinantseeringu minimaalne määr on vähemalt 50 protsenti, teatas KredEx.

KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on korterelamu komplekssel rekonstrueerimisel vajalik terviklik ehitusprojekt, mille maksumus on sõltuvalt korterelamu suurusest 60 000-100 000 krooni ja senine 50-protsendine toetus maksimumsummaga 20 000 krooni ei olnud enam piisav.

«Projektidele, mis on varasemate tingimuste kohaselt saanud toetust maksimumsumma 20 000 krooni ulatuses, eraldab KredEx uute tingimuste alusel lisasumma,» lisas Adler.

Korteri- ja hooneühistutel või korteriomanike ühisustel on võimalik taotleda KredExist toetust alates 2007. aasta 1. jaanuarist koostatud energiaauditi, ehitise ekspertiisi või energiaauditi soovituste alusel teostatavateks töödeks vajalike ehitusprojektide koostamiseks.

Energiaauditi ja ehitusekspertiisi toetuse maksimummäär on 10 000 krooni, ehitusprojekti koostamisel 50 000 krooni korterelamu kohta kalendriaastas.

Energiaauditite, ehitise ekspertiiside ja ehitusprojektide koostamise toetus on aastatel 2007-2013 kokku 25 miljonit krooni ulatuses finantseeritav Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Allikas: uudised.soov.ee
 


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it