Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Eesti korteriühistud kavandavad koostööd Norra kolleegidega28.03.2011

Eesti Korteriühistute Liit ja Norra Korteriühistute Liit on seadnud ühiseks eesmärgiks aidata oma tegevusega kaasa energiatõhususe saavutamisele elamutes ning elamusektori jätkusuutlikkusele. Märtsikuus Oslos toimunud kohtumisel arutasid Eesti Korteriühistute Liidu välissuhete ja projektide juht Anu Sarnet ning Norra Korteriühistute Liidu uuringute ja konsultatsiooniosakonna direktor Terje Halvorsen edasisi samme kahe organisatsiooni vahelise koostöö tihendamisel. Korteriühistute liitude esindajate kohtumine Oslos leidis aset Vabaühenduste Fondist toetust saanud organisatsioonide esindajatele korraldatud õppereisi raames Vabaühenduste Fondi toetusel, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein Avatud Eesti Fondi vahendusel.

"Teineteise praktilistest kogemustest on õppida mõlema organisatsiooni liikmetel ning seetõttu on Eesti ja Norra korteriühistute katusorganisatsioonid asunud uute koostööprojektide arendamisele, " rääkis Anu Sarnet. "Esimese sammuna tuleb Norra Korteriühistute Liit oma kogemust Eestisse tutvustama 27.aprillil 2011 Tallinnas toimuvale 6. Balti Elamumajanduse Konverentsile, mille teemaks ”Energiasääst elamusektoris- riikide kogemused”." Konverentsi korraldab Eesti Korteriühistute Liit.

Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul täidab Balti Elamumajanduse Konverents kaht põhieesmärki. “Ühelt poolt näidata soovime näidata Eesti Korteriühistute Liitu kui Euroopa võrdväärset partnerit – oleme Euroopa elamumajandusorganisatsioonide liige ning selles valdkonnas on Eesti Läänemere regioonis Balti riikidest juhtival positsioonil. Teiseks soovime ka kohalikule ja riigivõimule märku anda, et analüüsime teatud aja järelt elamumajandusturul toimunud protsesse ning vaatleme võimalikke arenguteid tulevikuks,” märkis Jaadla.

Norra Korteriühistute Liit (Norske Boligbyggelag) on 1946. aastal loodud organisatsioon, mis esindab korteriühistuid üle Norra kokku 800 000 liikmega. Sel aastal 15. tegevusaastat tähistavasse Eesti Korteriühistute Liitu kuulub täna ligi 1400 ühistut üle 120 000 elanikuga. Katusorganisatsioonid on teinud koostööd ka enne Eesti liitumist Euroopa Liiduga. Vahepeal muutunud olukord eluasemevaldkonnas ning järjest teravnev energiasäästu küsimus laiemalt seavad aga mõlema organisatsiooni ette uusi eesmärke, mida edaspidi koostöös saavutada. Koostöövõimalusi nähakse eelkõige teavitustöö korraldamises ning organisatsioonide arendustegevuses.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it