Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Skanska EMV alustab oktoobris uudsel ökoloogilisel printsiibil projekteeritud kortermaja ehitamist ning lubab 50% kokkuhoidu energiatarbimiselt.17.09.2010

Järgmise aasta teises pooles Viimsis, Karulaugu tee 9 valmiva maja energiaklass saab olema tavapärase C, D või E asemel B. Rahakotile tähendab see aastas soojus- ja elektrienergia tarbimiselt ca 50% suurust kokkuhoidu, lubab Skanska.

Skanska EMV juhatuse esimehe Andres Aaviku sõnul on roheline mõtteviis ja energiasäästlikus muutumas praktilise inimese elustiiliks ka Eestis. "Pikaajaline kulude kokkuhoid annab märkimisväärse efekti rahakotile, mis on ratsionaalsust arvestades aina olulisem," märkis ta.

Uude kortermajja on planeeritud 34 kahe-neljatoalist korterit üldpinnaga 48,2-122,8 m2. Enamikel korteritel on klaasitud rõdu, viimase korruse korteritel terrass. Suuremates kolme ja neljatoalistes korterites on saun. Kõikide korterite juurde kuulub panipaik soklikorrusel ning parkimiskoht suletud sisehoovis. Hoovis lastele korralik mänguväljak, korteritesse paigaldatakse köögimööbel koos tehnikaga ning esiku garderoobikapp.

Efektiivse energiaklassi saavutamiseks on igas korteris individuaalne soojustagastusega sundventilatsioon, vihmavee ning lumesulamisvee kogumissüsteem (kasutatakse kastmisveena) ning vee suunamine tualetipottide loputuskastidesse. Siseviimistluses kasutatakse ainult naturaalseid materjale, korterites on vesipõrandaküte ning laudparkett.
Allikas: ehitusuudised.ee


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it