Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Jaapani firmadele müüdava saastekvoodi tulu investeeritakse avaliku sektori hoonete energiasäästu23.09.2010

Täna, 23. septembril kiitis Vabariigi Valitsus heaks riigi kasutamata saastekvoodi (AAU-d) müügi Jaapani firmadele Marubeni, Mitsubishi ning Sumitomo kogumahus 5,8 miljonit AAU-d. Suurema osa, ligi 3 miljonit AAU-d ostis Marubeni.

Müügist saadav tulu suunatakse avaliku sektori hooneid energiasäästlikumaks muutvatesse investeeringutesse. Objektide valikul eelistati avalike teenuste kvaliteeti tõstvaid valdkondi. Peamiselt renoveeritakse koole, muuseume, teatreid, haiglaid, sotsiaalhoolekande asutusi ja piiripunkte.

Kavandatud tööde tulemusel väheneb energiatarbimine ning sellest tulenevalt väheneb õhku paisatav CO2 hulk. Lisaks on investeeringutel positiivne mõju hoonete sisekliimale ning töökeskkonnale tervikuna, mis aitab kaasa neis hoonetes osutatavate teenuste taseme tõusule. Investeeringud aitavad säilitada ning luua töökohti ehitussektoris ning vähendavad hoonete haldamise püsikulusid tulevikus.

"See on hea näide selle kohta, kuidas riik saastekvootide müügi tulu kasutab," ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. "Eesti hoonete küttekulud on kaks korda Soome keskmisest kõrgemad. Energiasäästul on aga oluline osa keskkonnakoormuse vähendamisel - seega on hoonete korrastamine suur ja oluline töö, mida selles valdkonnas saab ära teha."

Keskkonnaminister märkis, et lisaks praegu kavas olevatele peaks renoveeritama ka kohalike omavalitsuste hooneid.

Kokku renoveeritakse 73 kinnisvaraobjekti, millest 19 on haridus2, 10 kultuuri, 32 sisejulgeoleku ning 9 sotsiaal- (sh sotsiaalhoolekande) objektid. Lisaks renoveeritakse 3 büroohoonet.

Hoonete renoveerimist korraldab Riigi Kinnisvara Aktsiaselts koos renoveeritavate hoonete omanikega ning projektide elluviimise eest vastutab Rahandusministeerium.

Täna heaks kiidetud tehingutega kasvab Eesti kasutamata saastekvoodi ühikute tehingute maht koos optsioonidega üle 2,5 miljardi krooni.

Varem on sõlmitud ostu-müügi lepingud Austria Vabariigi, Hispaania Kuningriigi, Luksemburgi Suurhertsogiriigi ning Jaapani panga SMBC-ga.
Allikas: city24.ee
 


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it