Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Tallinna Küte tõstab oktoobrist soojahinda02.09.2010

Alates 1. oktoobrist 2010 kehtib AS Tallinna Küte klientidele uus soojuse piirhind 890.34 krooni megavatt-tunni kohta, millele lisandub käibemaks, kirjutati kolmapäeval ettevõtte kodulehel avaldatud teates.

Uue hinnaga arved saavad kliendid novembris.
Oktoobrist kehtima hakkav soojuse piirhind on täna kehtivast piirhinnast 4,57 protsenti kõrgem. Kuni septembri lõpuni on Tallinnas ja Maardus soojuse piirhinnaks 851,38 krooni megavatt-tunnist.

Hinda korrigeeritakse vastavalt konkurentsiameti poolt kooskõlastatud hinnavalemile ning hinnakomponentide muutmisel muutub ka soojuse hind.
Eesti Energiale kuuluv Iru Elektrijaam on viimase aasta jooksul tõstnud Tallinna Küttele müüdavat soojuse hinda üle 66 protsendi. Sisseostetav maagaas on ettevõttele kallinenud aastaga ligikaudu 40 protsenti. Tallinna Küte toodab ligi 46 protsenti aastas müüdavast soojusest ise oma katlamajades, kasutades selleks gaasi. Ülejäänud osa ostab Tallinna Küte sisse Eesti Energiale kuuluvast Iru Elektrijaamast, Tallinna Elektrijaamalt ja teistelt väikestelt soojuse tootjatelt.

"Lähtuvalt sellest, et Tallinna Küte ostis suveperioodil üle poole müüdavast soojusest Väos asuvast hakkepuidul töötavast Tallinna Elektrijaamast, ei kajastunud sel perioodil aset leidnud Iru Elektrijaama hinnatõusud ja gaasi kallinemine meie soojuse müügihinnas klientidele," ütles ettevõtte juhatuse liige Priidu Nõmm.

"Kuna küttehooaja saabumisega oktoobris suureneb soojuskoormus, peab Tallinna Küte taas hakkama soojust ostma ka Iru Elektrijaamast ja täisvõimsusel tööle panema ka oma gaasil töötavad katlamajad. Kuna Iru Elektrijaam tõstis augustist taas meile müüdava soojuse hinda 14 protsenti ja jätkuvalt kallineb ka maagaasi hind, kajastub eelpoolöeldu soojuse piirhinnas alates 1. oktoobrist," täpsustas Nõmm.

Nõmm lisas, et Tallinna Kütte klientide sõltuvus Iru Elektrijaama ja gaasi hinnatõusudest näitab veelkord, kui vajalik on kodumaisel toorainel põhineva ning Väos asuva Tallinna Elektrijaama taoliste alternatiivsete ja sõltumatute energiaprojektide olemasolu. Alates augustist on Iru Elektrijaama poolt Tallinna Küttele müüdava soojuse ja Tallinna Elektrijaamas kohalikust hakkepuidust toodetud soojuse hinnavahe ligi 175 krooni megavatt-tunnist viimase kasuks.

"Keskkonnasõbraliku toorme kasutamise osakaal aastasest toodetud soojusmahust on Tallinna Küttes praegusel hetkel ligi 25 protsenti. Pärast praegu käimasolevate Kesklinna–Lasnamäe ja Mustamäe soojusvõrkude suuremahuliste ühendustööde lõppu aastal 2011, suureneb rohelise taastuvenergia kasutamise osakaal pealinnas 30 protsendini," lausus Priidu Nõmm.
Allikas: city24.ee
 


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it