Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Kortermaja soojendab vett päikesega15.08.2010

Tallinnas Mustamäe teel asuva üheksakorruselise maja katusel püüab möödujate pilte hiiglaslikud päikesepaneelid, mis kujutavad endast teadaolevalt suurimat Balti riikides asuvat küttesüsteemi ja soojendavad vett kokku 144 korterile.

Mustamäe tee 181 kortermaja elanikel on innovaatiline ühistu esimees Jaanus Raudsepp, kes on alternatiivseid energiasäästulahendusi kasutades saavutanud naabritest üle kahe korra väiksemad küttearved. Kui enamik ühistuid vahetab majadel aknaid ja soojustab seinu, siis Raudsepp on investeerinud gaasi- ja päikeseseadmetesse ja nüüd katsetab koos TTÜ teadlastega tuuleenergia kasutamist energiakulude vähendamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Neli aastat tagasi hakkas Raudsepp uurima võimalusi energiakulude kokkuhoiuks ning jõudis päikeseenergia ka­sutamiseni, kuid alles siis, kui masu tõttu oli tellimusi vähem, leidis ta fir­ma Anrebell, kes oli nõus päikesepaneelid paigaldama.

Sobilikud paneelid ja vajalikud lisaseadmed leidis ta Hiinast ja sõitis neile ise järele. Seadmed paigaldati kolme kuuga. Projekt läks maksma 1,5 miljonit krooni ning selleks, aga ka muudeks töödeks võeti pangast laenu kaks miljonit krooni kümneaastase tähtajaga. Kuumakse on 22 500 krooni ehk keskmiselt 150 krooni korteri kohta.


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it