Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Ühistud otsivad kaitset pahatahtliku ülevõtmise vastu23.09.2009

Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul jõudsid osapooled kohtumisel tõdemuseni, et lihtsaim viis ülevõtmise takistamiseks on kasutada e-äriregistri teavitussüsteemi. "Seda teenust kasutades saab korteriühistu juhatus reageerida kohe e-postile laekunud infole ning seeläbi peatada pahatahtlike toimingute läbiviimise," selgitas Aavik.

Samuti leiti kohtumisel, et kuritahtlike toimingute vältimiseks peab korteriühistu juhatus olema usaldusväärne ning ühistu asjaajamine läbipaistev ja korrektne.

EKÜL-i juhatuse esimees Aivar Kala märkis, et kui ühistu töö on hästi korraldatud, juhatuse liikmed vastutustundlikud ja raamatupidamine läbipaistev, siis on ühistu ülevõtmine sama hästi kui välistatud. "Korteriühistu usaldusväärsuse kontrollimine on aga suuresti liikmete endi teha," lisas Kala.

Ühiselt tõdeti, et on vaja teha jätkuvalt teavitustööd selle kohta, kuidas vältida pahatahtlike toimingute tegemist korteriühistutes ning jätkata teavitusteenuse tutvustamist kõigile ühistutele.

E-äriregistri teavitussüsteem on tasuta teenus, mille abil saavad osaühingu, aktsiaseltsi, mittetulundusühingu ja sihtasutuse juhatuse liikmed, nõukogu liikmed, osanikud ja aktsionärid e-posti teel teateid neid puudutavate juriidiliste isikutega tehtavatest toimingutest äriregistris. Teenus tuleb aktiveerida portaalis www.eesti.ee ning selle kasutamiseks on vajalik e-posti aadressi olemasolu.

Allikas: City24


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it