Registreeru    
EST        
Eesti Energia Energiasäästu portaal
Kvatro
ESILEHT
ERAISIK
ÜHISTU
ETTEVÕTJA
 
Tagasi
Eesti Energia müüs avatud turule aprillis 23% energiat24.05.2010

Eesti Energia elektrienergia müük avatud turul oli aprillis 138 gigavatt-tundi (GWh), mis moodustas 23 protsenti kogumüügist.

Aprillis müüs energiafirma Eestis 599 GWh elektrienergiat, mis on 1,6 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Müük suletud turu äri- ja koduklientidele oli kokku 352 GWh elektrit. Müük võrguettevõtjatele moodustas 109 GWh.

Tulenevalt elektrituru osalisest avanemisest Eestis alates 1. aprillist müüs Eesti Energia elektrit ka Nord Pool Estlink energiabörsile.

Eesti Energia elektrienergia müüki mõjutasid elektrituru osaline avanemine Eestis, eeldatav tööstustoodangu mahu kasv ja 0,3 kraadi madalam välistemperatuur võrreldes eelmise aasta aprilliga.

Energia eksport oli aprillis 106 GWh ehk 3,9 protsendi võrra rohkem kui mullu. Ekspordi mahu kasvu tingis suurenenud elektrienergia eksport Leetu seoses Ignalina tuumajaama sulgemise ja Leedu elektrituru avanemisega.

Eesti Energia aprilli keskmine elektrienergia müügihind Eestis ilma võrguteenusteta oli 522 krooni megavatt-tunni eest (kr/MWh). Sama perioodi keskmine baaselektrienergia hind Nord Pooli Estlink piirkonnas oli 560 kr/MWh ning Nord Pooli Soome piirkonnas 684 kr/MWh.

Eesti Energia soojusenergia müük moodustas aprillis 99 GWh, mis on 9,9 protsendi võrra vähem kui möödunud aasta aprillis.
Allikas: ap3.ee
 


Säästva arengu ja halduse portaal | info@property24.ee

     Videoteek
300 aastat fossiilseid kütuseid 300 sekundiga!
Fantastiline graafiline läbilõige faktidega töösturevolutsioonist kuni globaalsete energeetika- ja kliimaprobleemideni!
Carlota Perez - 2020 Shaping Ideas
Muljetavaldavad ideed maailmakuulsalt professorilt keskkonna, ühiskonna ja tuleviku analüüsis.
Passiivmaja minutiga
Video madala energiakuluga passiivmaja elementide montaazist Oslo lähedal Norras. Kvaliteetse karkassi paigaldamiseks kulus 4 päeva.

     Ideed
1. Päeva moto: kõik mis teed- tee hästi!
2. Elu on lihtne aga inimene järjekindlalt muudab seda keeruliseks!
3. Nihil difficile volenti- miski ei ole raske neile kes seda tahavad!

     Reklaam
banner

EAS
banner

E- ehitus
Energe.it